Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
20 gru 2012 WYJAZD EDUKACYJNY DO CENTRÓW NAUKOWO-BADAWCZYCH W TORUNIU I TRÓJMIEŚCIE


W dniach 12-15 grudnia 2012 roku uczniowie naszej szkoły z klas I, II oraz IIIe pod opieką p. Małgorzaty Łupińskiej brali udział w wyjeździe realizowanym w ramach projektu innowacyjnego „Nauki ścisłe priorytetem społeczeństwa opartego na wiedzy” współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Program obejmował zajęcia edukacyjne mające na celu naukę poprzez badanie, dociekanie, poszukiwanie i odkrywanie. Głównym tematem zajęć była astronomia. Dodatkowo uczestnicy brali udział w warsztatach prowadzonych w centrach naukowo-badawczych, takich jak toruńskie Planetarium, Centrum Hewelianum w Gdańsku, Centrum Nauki Experyment w Gdyni i Manufakturze Bursztynu.
Wyjazd uatrakcyjniła wizyta w jednym z nielicznych w Polsce fokariów na Helu i spektakl w Operze Bałtyckiej pt. ,,Kopciuszek”. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z architekturą, tradycjami i historią odwiedzanych miast w czasie zwiedzania Kościoła Mariackiego, gdańskiej starówki i Muzeum Morskiego – Żurawia.
Dzięki projektowi uczniowie mogli rozwinąć swoje zainteresowania naukami ścisłymi, wyobraźnię i spostrzegawczość oraz poszerzyć swoje horyzonty. Mamy nadzieję, że nie jest to ostatni tego typu projekt, w którym bierze udział nasza szkoła.