Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
10 gru 2012 „Szlachetna paczka 2012”


Szlachetna Paczka to projekt,  który co roku łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. W tym roku również nasza szkoła przyłączyła się do pomocy. Uczniowie klas II B oraz II E wraz w wychowawcami panią Małgorzatą Schroeder oraz panem Wojciechem Panasewiczem zebrali łącznie 1500 zł. Pieniądze te zostały przeznaczone na realizację marzeń oraz potrzeb wybranej rodziny.
Za uzbierane fundusze zakupiono między innymi wersalkę, odkurzacz, kurtki i buty zimowe, przybory szkolne, środki czystości oraz żywność. Wierzymy, że dzięki tej paczce rodzina ma szansę na zmianę.
Dnia 9 grudnia 2012 r. delegacja uczniów wraz z panią Małgorzatą Schroeder oficjalnie przekazała paczkę rodzinie. Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze wzajemnej otwartości i pełni zrozumienia człowieka dla człowieka.
W ramach podziękowania rodzina postanowiła oddać krew naszej koleżance Monice Jaszkowskiej.
W szlachetnej paczce każdy z nas może zostać bohaterem i zmieniać świat na lepsze przez zaangażowanie w różnych rolach. Pamiętajmy, że paczka to nie tylko konkretna pomoc materialna, to przede wszystkim impuls do działania i chęć niesienia pomocy innym.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.