Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
18 paź 2012 Biwak matematyczny – Zakopane, 9.10-13.10.2012 r.


W dniach 9.10.2012-13.10.2012 dziesięcioro uczniów z klas pierwszych uczestniczyło w Biwaku Matematycznym  w Zakopanem, zorganizowanym przez Zespół Szkół Handlowo Ekonomicznych w Białymstoku w ramach projektu „ Nauki  ścisłe priorytetem społeczeństwa opartego na wiedzy”.

 

Podczas biwaku matematycznego w Zakopanem wzięliśmy udział w zajęciach testujących  ciekawe scenariusze lekcji matematyki, które w przyszłości mają być wykorzystywane na lekcjach matematyki i zajęciach dodatkowych. Przez cztery  dni przebywaliśmy w ośrodku wypoczynkowym   „Hyrny”,  z którego roztaczał się wspaniały widok na Tatry i okolice. Choć zapowiadało się mrożnie, pogoda dopisywała cały czas, co umożliwiło nam zwiedzanie między zajęciami z matematyki  niepowtarzalnych  miejsc : Pasma Gubałowskiego,  do którego dotarliśmy  kolejką linową, zabytkowej drewnianej kaplicy z 1908 r. wybudowanej według projektu Stanisława Witkiewicza. Zaliczyliśmy pieszą wędrówkę do potoku Strążyskie i wodospadu Siklawa.   Obejrzeliśmy również sztukę w Teatrze Witkacego.

Zwieńczeniem biwaku był jednodniowy pobyt w  Krakowie. Miasto oczarowało nas historią, jak i architekturą.

Podczas biwaku zawarliśmy wiele  znajomości ( w biwaku uczestniczyło   osiemdziesięciu uczniów z ośmiu szkół ponadgimnazjalnych). Chwile,które przeżyliśmy, zostaną w naszej pamięci na długie lata.

Kinga Wilczko