Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
08 paź 2012 Magdalena Nurkowska i jej pasja

Magdalena Nurkowska (trzecia od prawej)z koleżankami z zespołu


Dla wielu uczniów IIILO zajęcia obowiązkowe to nie wszystko, rozwijają swoje pasje również poza murami placówki. Magdalena Nurkowska, uczennica  klasy III h, od 5 lat tańczy w zespole mażoretkowym Stars Wasilków. Choreografką dziewczyn, specjalizujących się w tańcu doboszowym, jest pani Anna Szutko.

Zespół Stars co roku bierze udział w Międzynarodowych Prezentacjach Tambumajorek, Mażoretek i Cheerlederek POM-PA w Białymstoku, odnosząc zawsze sukces. W tegorocznych zawodach, które odbyły się 26 i 27 maja 2012r.  Stars Wasilków zakwalifikował  się na Mistrzostwa Europy, czyli IMA (International Majoretesports  Association) zajmując w konkursie II miejsce. Na Mistrzostwach Europy (25-26.08.2012r. w Opolu) zespół Stars  Wasilków znalazł się na 12 pozycji. W 2011 roku mażoretki  z zespołu zajmując I miejsce pojechały na IMA aż do Chorwacji.
Oprócz udziału w Mistrzostwach, mażoretki tańczą także przy Młodzieżowej Orkiestrze Dętej z Wasilkowa pod batutą pana Adama Wolańskiego, z którą odbywają własne tournee. W 2010 roku gościli na Litwie, a w 2011r. w Niemczech. Odwiedzili z występami również Białoruś i Estonię.

Zespół Stars podczas występu