Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
21 wrz 2012 Spotkanie z absolwentem naszej szkoły Janem Wiśniewskim – 19.09.2012

Od lewej u dołu: p. Wojceich Jankowski, p. Irena Kędzierzawska, p. Barbara Jarmuszewska, p. Stanisława Szubzda; od lewej u góry: p. Wojciech Panasewicz, p. Dyr. Małgorzata Górniak, p. Jan WIśniewski z żoną Izabelą, p. Adam Jasiński

Dnia 19 września 2012r. w pracowni fizycznej III LO odbyło się spotkanie z panem Janem Wiśniewskim, absolwentem naszej szkoły. Wraz z nim odwiedziła nas jego żona. Pan Jan był uczniem klasy biologiczno-chemicznej w latach 1975-1979. Już jako uczeń drugiej klasy został laureatem VI Olimpiady Biologicznej.
W spotkaniu udział wzięli pani Dyrektor Małgorzata Górniak, pan Adam Jasiński, pan Wojciech Panasewicz a także emerytowani nauczyciele uczący pana Wiśniewskiego: pani Irena Kędzierzawska – nauczycielka geografii, pani Stanisława Szubzda – nauczycielka chemii, pani Barbara Jarmuszewska – nauczycielka historii, pan Wojciech Jankowski – nauczyciel fizyki oraz aktualni uczniowie klasy II B, którzy z zaciekawieniem słuchali wspomnień naszego absolwenta z czasów szkolnych.
Pan Jan Wiśniewski ofiarował naszej szkole teleskop dla uczczenia pamięci swojej matki, która zainspirowała go do zgłębiania wiedzy przyrodniczej. Jest to sprzęt bardzo cenny biorąc pod uwagę jego walory naukowe i sentymentalne. Teleskop służy do obserwacji rozbłysków koronalnych na Słońcu. Te fascynujące obrazy mogą zainspirować naszych uczniów do zgłębiania wiedzy astronomicznej podobnie jak to czyniła mama naszego wspaniałego ofiarodawcy.
Jan Wisniewski: matura w 1979 roku, studia biologiczne na Uniwersytecie Warszawskim, doktorat w Gliwicach, w 1989 roku wyjazd do USA, aktualnie praca w Instytucie Medycznym Howarda Hughesa w Waszyngtonie.

Napis na grawerowanej tabliczce, znajdującej się pod teleskopem ofiarowanym III LO przez p. Wiśniewskiego: "Sic itur ad astra" Ku pamięci Ireny Wiśniewskiej zd. Kryszeń (1938-2003), w darze Uczniom III Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Jan Wiśniewski, syn