Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
11 maj 2012 Gazeta Wyborcza, 04.05.2012

Piątkowy egzamin z języka polskiego (na poziomie podstawowym) rozpoczął tegoroczne matury. Przed wejściem na sale maturzyści z białostockiego III LO obstawiali, że w teście znaleźć się mogą pytania dotyczące lektur: „Zdążyć przed Panem Bogiem” Hanny Krall czy „Tango” Sławomira Mrożka.
- Ja chciałbym w arkuszu zobaczyć „Zbrodnię i karę”. Z tego jestem dobrze przygotowany zwłaszcza, że prezentację na ustny egzamin z języka polskiego mam właśnie z tego tematu – mówi maturzysta Andrzej Kierdelewicz z III LO. Poza polskim zdaję też obowiązkową matematykę na poziomie podstawowym oraz język angielski i fizykę. Po egzaminach Andrzej zamierza zdawać na kierunek elektrotechnika na Politechnice Białostockiej.
Jego koleżanki ze szkoły Magda i Andżelika obstawiały, że w teście z języka polskiego pojawi się coś z Młodej Polski. Jak mówiły, stres przed piątkowym egzaminem mają większy niż przed matematyką, jaką będą zdawały za kilka dni.
- Jesteśmy z klasy o profilu matematycznym, więc damy radę. Co po maturze? Obie myślimy o studiowaniu gospodarki przestrzennej na politechnice – mówiły przed wejściem do szkoły (…)

http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,35241,11659507,Znamy_tematy_matury_z_jez__polski ego___Dziady____Lalka__.html