Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
10 kwi 2015 STEPHEN BĘDZIE REPREZENTOWAŁ POLSKĘ W TURCJI

stephen
Stephen Morawski, uczeń klasy II D, jedzie do Izmiru na 78. Sesję Międzynarodową Europejskiego Parlamentu Młodzieży.
Europejski Parlament Młodzieży jest niezależną, ponadpartyjną organizacją działającą od 2006 roku. EYP Poland organizuje symulacje obrad Parlamentu Europejskiego, dając młodym ludziom możliwość wymiany poglądów oraz zgłębienia wiedzy odnośnie polityki europejskiej. Najważniejszym wydarzeniem krajowym jest Narodowa Sesja Selekcyjna, podczas której przez niezależne jury wybierani są reprezentanci do udziału w sesjach międzynarodowych organizowanych przez zagraniczne oddziały EYP. czytaj więcej…

30 mar 2015 ŚWIĘTA TUŻ TUŻ……

102_8992
Uczniowie Szkolnego Koła Caritas wraz z wolontariuszami ŚDM zorganizowali kiermasz świąteczny. Można było podziwiać wspaniałe zdobione pisanki, zapisać się do wolontariatu oraz wspomóc akcję Bilet dla Brata z okazji nadchodzących Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.
Dziękujemy serdecznie wszystkim ofiarodawcom a szczególnie Pani Pieciul, która kolejny już rok dostarcza nam na kiermasz szydełkowe ozdoby.
Życzymy wszystkim BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT.
Szkolne Koło Caritas

23 mar 2015 Bilet dla brata i Światowe Dni Młodzieży

BdbW naszej szkole dnia 25.03.2015 odbył się kiermasz świąteczny, na którym będzie można było wspomóc akcję bilet dla brata. Umożliwi ona przyjazd na Światowe Dni Młodzieży osobom ze wschodu (Białoruś, Ukraina, itp.) www.betania.bialystok.pl
Beata Gołub i Helena Maksiewicz wraz z wolontariuszami ŚDM czytaj więcej…

22 mar 2015 Współpraca z UwB

1
21 marca (już po raz trzeci w sobotnie przedpołudnie) uczniowie klasy I e, I h i I f pod opieką p. Małgorzaty Łupińskiej uczestniczyli w zajęciach w ramach programu Studiuj w UMB. Tym razem spotkanie odbyło się w Centrum Dydaktyki Stomatologicznej. Uczniowie wysłuchali ciekawego wykładu nt. „Uratuj wybity ząb – abc pierwszej pomocy.” pani dr hab. Magdaleny Wilczyńskiej-Borawskiej z Zakładu Stomatologii Zachowawczej oraz uczestniczyli w warsztatach: Zadbaj o higienę jamy ustnej. Leczenie zachowawcze zębów, endodoncja, co to znaczy? i Pobieramy wyciski, ale nie odciski.
Małgorzata Łupińska czytaj więcej…

19 mar 2015 Współpraca z UwB

l5
19 marca uczniowie z klasy Ie, If i I h pod opieką p. Małgorzaty Łupińskiej uczestniczyli w ciekawym spotkaniu z płazami i gadami w Instytucie Biologii UwB. Młodzież poznała wiele ciekawostek z życia płazów i gadów oraz obejrzała żółwia greckiego i czerwonolicego, gekona lamparciego, żabę szponiastą czy aksolotla meksykańskiego.
Małgorzata Łupińska czytaj więcej…

18 mar 2015 Współpraca z Wydziałem Fizyki UwB

WP_20150302_17_16_34_Pro

W ramach współpracy z Wydziałem Fizyki uczniowie 3 LO mieli okazję uczestniczyć w trzech spotkaniach.
Pierwszym było spotkanie z profesorem Krzysztofem Szymańskim, który odwiedził nas 26 lutego 2015 r. i przybliżył uczniom klas: Ib, IIb, IIh, IIIb i IIIh zjawiska związane ze Szczególną Teorią Względności, która od lat wzbudza wielkie zainteresowanie u słuchaczy. Tytuł prelekcji brzmiał: „O tym czy zegary chodzą jednakowo i czy długości metrówek są takie same”.
Drugim spotkaniem była wizyta 2 marca 2015 r. uczniów związanych z działalnością Koła Astronomicznego w Obserwatorium Astronomicznym i rozmowa z opiekunem pracowni panem Andrzejem Branickim. Pogoda nie dopisała, więc jedynie mogliśmy porozmawiać i zapoznać się ze sprzętem znajdującym się na wyposażeniu obserwatorium. Smutne jest to, że już niedługo to miejsce przestanie istnieć i tak duże miasto jak Białystok zostanie pozbawione możliwości obserwacji nieba w profesjonalnej pracowni.
Trzecie spotkanie to wyjście klasy IIb do Kampusu Uniwersyteckiego na pokaz doświadczeń z Mechaniki. Po pokazach uczniowie mieli okazję bardzo dokładnie zwiedzić te placówkę i zapoznać się z działalnością Wydziału Fizyki. Pokazy prowadził dr hab. Andrzej Andrejczuk, a po Kampusie oprowadzał dr Krzysztof Gawryluk.
A to jeszcze nie koniec….
Tomasz Białkowski czytaj więcej…

18 mar 2015 Zapraszamy wszystkich na świeże owoce!

III Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego otrzymało od pana Kamila Budzianowskiego z Brzezinek
za pośrednictwem Agencji Rynku Rolnego bezpłatnie jabłka.
Zapraszamy wszystkich na świeże owoce!

Produkt przeznaczony do bezpłatnej dystrybucji  (rozporządzenie delegowane Komisji (UE) Nr 1031/20141

Produkt przeznaczony do bezpłatnej dystrybucji
(rozporządzenie delegowane Komisji (UE) Nr 1031/20141

 

 

 

18 mar 2015 Pokaz filmu Simona Targeta „Brzostek: historia pewnego powrotu” w III LO

1new
W ramach cyklu pofestiwalowych spotkań filmowych organizowanych przez Fundację Kamera Dawida 23 lutego odbył się w Białymstoku w III LO im. K. K. Baczyńskiego edukacyjny pokaz filmu Simona Targeta „Brzostek: historia pewnego powrotu”. Film ten podczas 12 Warszawskiego Festiwalu o tematyce Żydowskiej zdobył Nagrodę Specjalną, ufundowaną przez Prezesa Telewizji Polskiej Juliusza Brauna. Podczas spotkania w tematykę filmu wprowadził p. Ignacy Straczak. Młodzież obejrzała również film Andrzeja Ciechockiego „Las cieni”. Po projekcji filmów Lucy Lisowska, Prezes CEO Polska –Izrael i przedstawicielka Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie, opowiedziała młodzieży o judaizmie.
Projekt realizowany jest przez Fundację Kamera Dawida we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska –Izrael, .dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.
Patronat honorowy nad pokazem objęło Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Lucy Lisowska czytaj więcej…

16 mar 2015 Współpraca z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

IMG_3931
16 i 18 marca 2015 r. uczniowie klasy III e pod opieką p. Małgorzatay Łupińskiej uczestniczyli w warsztatach dotyczących preparatyki krwi oraz krwiodawstwa. Dzięki uprzejmości naszego absolwenta pana Bartosza Szutkiewicza młodzież dowiedziała się jakie wymagania musi spełnić osoba oddająca krew oraz jaką drogę przebywa krew zanim trafi do potrzebującego jej człowieka.
Małgorzata Łupińska czytaj więcej…

16 mar 2015 Współpraca z UwB

IMG_3925
13 marca uczniowie klasy I c na godzinie wychowawczej spotkali się z Panią dr Katarzyną Szorc ( absolwentką III LO) pracownikiem Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB. Pani doktor przeprowadziła ciekawe zajęcia nt. Sukces w życiu zależy nie tylko od intelektu” – czyli o tym, jak emocje wpływają na Twoje życie. Młodzież zapoznała się z podstawami inteligencji emocjonalnej i zgromadziła argumenty, iż aby osiągnąć cel w życiu należy oprócz obszaru wiedzy budować swą silną stronę kompetencji emocjonalnych.
Małgorzata Łupińska czytaj więcej…