Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
10 kwi 2015 STEPHEN BĘDZIE REPREZENTOWAŁ POLSKĘ W TURCJI

stephen
Stephen Morawski, uczeń klasy II D, jedzie do Izmiru na 78. Sesję Międzynarodową Europejskiego Parlamentu Młodzieży.
Europejski Parlament Młodzieży jest niezależną, ponadpartyjną organizacją działającą od 2006 roku. EYP Poland organizuje symulacje obrad Parlamentu Europejskiego, dając młodym ludziom możliwość wymiany poglądów oraz zgłębienia wiedzy odnośnie polityki europejskiej. Najważniejszym wydarzeniem krajowym jest Narodowa Sesja Selekcyjna, podczas której przez niezależne jury wybierani są reprezentanci do udziału w sesjach międzynarodowych organizowanych przez zagraniczne oddziały EYP. czytaj więcej…

01 kwi 2015 Sukces Liliany Śliżewskiej w XIX Turnieju Czytania Tekstów Cerkiewnosłowiańskich

Liliana Śliżewska, uczennica kl. I e zdobyła II miejsce w etapie centralnym  XIX Turnieju Czytania Tekstów Cerkiewnosłowiańskich. Turniej zorganizowany przez Warszawską Metropolię Prawosławną   odbywa się pod Honorowym Patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty. Serdecznie gratulujemy!
Małgorzata Tomaszewska czytaj więcej…

30 mar 2015 OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ 2015

5 marca 2015 roku uczennica klasy 1G, Karina Olszewska stanęła do walki w eliminacjach diecezjalnych XXV Olimpiadzy Teologii Katolickiej. Zmagania były ciężkie i poziom wiedzy uczestników bardzo wysoki, ale to nie przeszkadzało w tym, żeby etap diecezjalny przebiegał w przyjaznej i pełnej niespodzianek atmosferze. Mimo tego, że Karinie nie udało się znaleźć w pierwszej szóstce zakwalifikowanych do etapu ustnego, zajęła równie satysfakcjonujące 10 miejsce. Liczymy na to, że w następnym roku będzie reprezentowała naszą diecezję w ogólnopolskim etapie OTK. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Beata Gołub

26 mar 2015 Adam Bajguz i Mateusz Markiewicz jadą do Brukseli!

logo-adam

Uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrodę specjalną od Pani prof. Barbary Kudryckiej Posła do Parlamentu Europejskiego za zajęcie I miejsca w Międzynarodowym Konkursie Umiejętności Statystycznych: otrzymali zaproszenie na wyjazd studyjny do Brukseli w dniach 27.06-01.07.2015

Planowany program wyjazdu obejmować będzie: czytaj więcej…

25 mar 2015 Wielki sukces Humanistów

11
Talem habebis fructum, qualis fuerit labor.
(Taki będziesz miał owoc, jaka będzie praca)
W dniach 18-20 III 2015 odbyły się eliminacje centralne XXXIII Olimpiady Języka Łacińskiego w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II. Ogromny sukces, mimo bardzo wysokiego poziomu tegorocznej Olimpiady odniosły uczennice naszej Szkoły z klasy IIIa. Anna Ślósarz została laureatką, a Magdalena Ślósarz i Marianna Baraniecka uzyskały tytuł finalisty (opiekun Magdalena Bartnicka-Łętowska).
Podczas zawodów pisemnych uczestnicy zmierzyli się z tłumaczeniem oryginalnego tekstu wybitnego mówcy Cycerona. Zawody ustne zaś sprawdzały znajomość historii, literatury i sztuki, a więc kultury antycznej.
Po uroczystym zakończeniu Olimpiady wzięłyśmy udział w Dniach Otwartych KUL. Oferta uniwersytecka studiów humanistycznych, a szczególnie MISHuS zafascynowała nasze Olimpijki i wszystko wskazuje na to, że od października zostaną studentkami prestiżowych Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistyczno-Społecznych.
Serdecznie im gratuluje cała Szkolna Społeczność!!!
Magdalena Bartnicka-Łętowska czytaj więcej…

24 mar 2015 IV Wojewódzki Konkurs Językowy Poliglota 2015

Miło nam poinformować, iż uczennica klasy Ig Dominika Amielańczyk zajęła 2 miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Językowym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych POLIGLOTA organizowanym przez V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dziękujemy również za udział naszym uczniom: Piotrowi Czajkowskiemu z klasy IIIb, Kindze Truszkowskiej z klasy IIe oraz Patrycji Papialnickiej z klasy Ie.
Aneta Klimiuk

24 mar 2015 X Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Przyroda poezją i prozą pisana”

Przemysław Dębowski

Przemysław Dębowski


20 marca 2015r. w VII LO w Białymstoku już po raz dziesiąty odbył się konkurs recytatorski „Przyroda poezją i prozą pisana”. Miło nam, iż reprezentujący naszą szkołę Przemysław Dębowski z kl. I b zdobył wyróżnienie. Przemysław recytował fragment „Traktatu o łuskaniu fasoli” Wiesława Myśliwskiego. Ucznia do konkursu przygotowała p. Małgorzata Tomaszewska.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Małgorzata Tomaszewska czytaj więcej…

20 mar 2015 Sukcesy w Konkursie na Pi-plakat

Łukasz Bołbot praca

I miejsce – Łukasz Bołbot kl. III H

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły znów w tym roku zdobyli laury w konkursie Politechniki Białostockiej na Pi-plakat:
I miejsce – Łukasz Bołbot kl. III H
III miejsce – Konrad Kopczuk kl. III H
Opiekunowie: p. Anna Wicińska
Nagrody specjalne:
Adam Bajguz kl. II H 
Artur Czyżewski kl. II H
Opiekunowie: p. Małgorzata Schroeder
czytaj więcej…

18 mar 2015 Olimpiada Języka Rosyjskiego 2015 – awans do etapu centralnego

Decyzją Komitetu Głównego OJR do eliminacji centralnych olimpiady zostało zakwalifikowanych 51 osób z całego kraju. Z województwa podlaskiego awans uzyskało 7 uczniów, wśród nich dwie uczennice naszego liceum. Joanna Giczan z kl. II c oraz Natalia Dec z kl. I g.
Etap centralny odbędzie się w Warszawie w dn.11-12. 04.2015r. Aby zdobyć tytuł finalisty, należy uzyskać minimum 50% punktów po części pisemnej oraz ustnej. Tytuł finalisty oraz laureata zwalnia z egzaminu maturalnego z języka obcego nowożytnego, dając 100% na maturze na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym.
Gratulujemy serdecznie naszym uczennicom i życzymy powodzenia w finale.
Anna Awier

18 mar 2015 „Śpiewać każdy może – nawet w obcych językach” – podsumowanie konkursu

1
Michał Grudziński-Plata uczeń klasy II G nagrodzony wyróżnieniem w konkursie „Śpiewać każdy może – nawet w obcych językach”. Gratulujemy!
Dnia 12 marca 2015 roku w V Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku odbył się już po raz trzeci Konkurs Piosenki Europejskiej „Śpiewać każdy może – nawet w obcych językach” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego. Konkurs został objęty honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Białegostoku. Uczniowie z poszczególnych szkół wykonywali utwory jako soliści – każdy w innym języku obcym – niemieckim, rosyjskim, hiszpańskim lub francuskim. Swoje umiejętności wokalne i językowe zaprezentowało 22 uczniów z 14 szkół ponadgimnazjalnych Białegostoku i województwa podlaskiego. III LO było reprezentowane przez Michała Grudzińskiego-Plata (IIG), który zaśpiewał hiszpańską wersję przeboju Abby „Gracias por la música” oraz przez Justynę Proniewską (IH), która wykonała utwór „Pense á moi” z musicalu „Upiór w operze”. czytaj więcej…