Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
26 mar 2015 Sukcesy lekkoatletyczne Basi Skrzypko

Barbara Skrzypko na podium - 3 miejsce

Barbara Skrzypko na podium – 3 miejsce


W dniu 21 marca 2015 r. w Iławie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w biegach przełajowych. Na dystansie 2000 metrów duży sukces odniosła Barbara Skrzypko (II f), która minęła linię mety jako czwarta. Tydzień wcześniej, 14 marca w Zerkowie odbyły się zawody przygotowujące do Mistrzostw Polski – Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS. Również na dystansie 2000 m Basia wywalczyła brązowy medal. Uczennica naszej szkoły reprezentuje klub KS Podlasie Białystok. czytaj więcej…

10 lut 2015 Finał eliminacji do licealiady w piłce siatkowej

W dniu 22 stycznia 2015 r. rozegraliśmy finał eliminacji do licealiady w piłce siatkowej chłopców. Nadspodziewanie dobrze spisała się nasza drużyna pokonując przeciwników dwukrotnie do zera. Naszymi rywalami były reprezentacje szkół z Zambrowa i Bielska Podlaskiego. Mimo dużego osłabienia jakim był brak naszego podstawowego rozgrywającego Jędrzeja Bani udało nam się rozegrać dwa bardzo emocjonujące mecze. Na szczęście jego godnym zastępcą okazał się Piotr Sarosiek, który poprowadził grę naszej drużyny wystawiając niesamowite piłki naszym atakującym: Tomaszowi Koszowi, Łukaszowi Sośnie, Szymonowi Stalewskiemu i innym… Na pozycji atakującego do gry dobrze wprowadził się Łukasz Świetliński, a jak zwykle na swoim wysokim poziomie zagrał libero Paweł Halicki. W dobrej atmosferze i przy gorącym dopingu buduję się nowa siła w szkolnej siatkówce. Biorąc pod uwagę fakt, że nasi wszyscy reprezentanci są pierwszo i drugoklasistami w przyszłym sezonie będziemy rywalizować w rozgrywkach szkolnych z szansami na jeszcze większe sukcesy sportowe. Niestety nie udał się wyjazd naszych dziewcząt do Sejn. Rozegraliśmy mecze z faworytami naszych rozgrywek i mimo niezłej gry okazało się, że jeszcze trochę nam brakuje do najlepszych. Przeciwniczki, pamiętając siłę naszej reprezentacji z poprzednich sezonów, podeszły do gry skoncentrowane i od początku uzyskiwały przewagę dominując w ataku, zagrywce i organizacji gry. Nam zabrakło siły w ataku i wiary w zwycięstwo. O utrzymanie się w pierwszej lidze szkół ponadgimnazjalnych będziemy walczyć w ostatnim turnieju rozgrywanym w Łapach pod koniec lutego, gdzie spotkamy się z drużynami Łomży i Ciechanowca. Są to drużyny w naszym zasięgu. Mamy nadzieję, że na koniec rozgrywek po zwycięstwach nastrój zespołu się poprawi, a w przyszłym sezonie będziemy rywalizować w górnej części tabeli bo tam jest nasze miejsce, czego sobie, dziewczętom i naszym sympatykom życzę,
Trener A.Aronowicz

22 sty 2015 Zwycięstwo i porażka na koniec I semestru 2014-2015: Futsal

Futsal 2
Zwycięstwem i porażką zakończyli rozgrywki w I semestrze roku szkolnego, reprezentanci naszej szkoły w Futsalu.
19.01.2015 w hali ZSBG w Białymstoku rozegrany został turniej w ramach rozgrywek IV ligi PWSZS. W pierwszym meczu przeciwnik postawił nam wysoko poprzeczkę: I LO Zambrów, po pierwszej połowie przegrywaliśmy 1:5. Druga połowa to już popis naszych reprezentantów, którzy nie dość, że nie dali sobie strzelić bramki to jeszcze sami zdobyli pięć i ostatecznie wygraliśmy spotkanie 6:5 (Koryciński, Koc, 4x Dawidowicz). Drugi mecz z CKZ Wysokie Mazowieckie, to również emocjonujące spotkanie. Po pierwszej połowie wygrywaliśmy 2:1, lecz później zaczęło „wychodzić” zmęczenie i widać było, że pierwszy mecz kosztował chłopaków wiele zdrowia. Zmęczenie, błędy i dekoncentracja to wszystko przyczyniło się do przegranej drugiej połowy i ostatecznie musieliśmy uznać wyższość przeciwnika: 3-5 (2xDawidowicz, Koryciński).
Reprezentacja III LO Białystok: czytaj więcej…

12 gru 2014 Licealiada Województwa Podlaskiego w Badmintonie 2014. Duży Sukces!!!

Debel Guzewicz-Talipska 3 miejsce

Debel Guzewicz-Talipska 3 miejsce


11.12.2014 w Zespole Szkół Nr 6 w Białymstoku odbyła się Licealiada Województwa Podlaskiego w Badmintonie. Reprezentacja naszej szkoły za sprawą trzech dziewcząt odniosła ogromny sukces. Patrycja Gucewicz IIf, Gabriela Talipska IIIf, Patrycja Popielnicka Ie, w klasyfikacji drużynowej zajęły III miejsce, dając się jedynie wyprzedzić szkołom – VIII LO i IV LO w skład których wchodziły reprezentantki kraju. Warto zaznaczyć, że indywidualnie Patrycja Gucewicz zajęła 4 miejsce, zaś w debel Guzewicz-Talipska, zajął 3 miejsce.
Jest to duży sukces, pierwszy w badmintonie w historii naszej szkoły. Gratulujemy i życzymy kolejnych Sukcesów Sportowych.
Reprezentacja III LO Białystok: czytaj więcej…

12 gru 2014 Powrót siatkarzy

IMG_0286

W końcu września dzięki uporowi i zaangażowaniu uczniów z klasy Ib i przychylności dyrekcji III LO wznowiła treningi sekcja piłki siatkowej chłopców. Na zajęciach pojawili się również uczniowie klas drugich. Wszyscy zawodnicy prezentowali dobre wyszkolenie techniczne i bardzo chętnie uczestniczyli w treningach. Postanowiliśmy wystartować w eliminacjach do Licealiady. Jak się okazało pierwsze mecze musieliśmy rozegrać bardzo szybko bo już 5 XII 2014r. Musieliśmy szybko ustalić taktykę zespołową, przydzielić określonym zawodnikom zawodnikom zadania i specjalizacje w grze. Pierwszy mecz rozegraliśmy z drużyną VIII LO, która obecnie jest liderem III ligi. W sparingu zagraliśmy nadspodziewanie dobrze i wygraliśmy 2:1, dzięki bardzo pewnej grze w ataku, skutecznej obronie i mądrej, bardzo dojrzałej grze całego zespołu. czytaj więcej…

10 gru 2014 Wyjazdowe Granie – Futsal 2014/2015

0
9.12.2014 odbył się turniej Futsalu w ramach rozgrywek IV Ligi Podlaskiego Szkolnego Związku Sportowego. Zawody odbyły się w Dąbrowie Białostockiej.
Reprezentacja naszej szkoły rozegrała dwa mecze. Pierwszy mecz z zespołem z Suwałk – Zespół Szkół Technicznych, zakończył się nasz przegraną 8:1(Dawidowicz), ale już drugie spotkanie z gospodarzem- Zespół Szkół Dąbrowa Białostocka, rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść. Mecz zakończył się nasza wygraną 4:2 (3x Dawidowicz, Koc).
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych meczach.
Drużyna III LO Białystok: czytaj więcej…

05 gru 2014 Licealiada Województwa Podlaskiego w szachach – 2014

 

1
29 listopada 2014 odbyła się Licealiada Województwa Podlaskiego w szachach w Zespole Szkół Integracyjnych Nr 1 przy ulicy Łagodnej 10.
Nasza reprezentacja żeńska zajęła III miejsce, a reprezentacja męska V miejsce.
Indywidualnie w klasyfikacji dziewcząt nasza uczennica Gabriela Burakowska zajęła I miejsce.
Skład reprezentacji dziewcząt: Gabriela Burakowska,  Katarzyna Kwiatkowska, Patrycja Dziadel (I h), Marzena Szeremeta (I h).
Skład reprezentacji chłopców: Damian Wiszniewski, Mateusz Matowicki, Piotr Dakowicz, Kacper Widelski.
Opiekunem reprezentacji III LO jest mg Krzysztof Modzelewski.
Dziewczętom i chłopcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Krzysztof Modzelewski
czytaj więcej…

26 lis 2014 Nowy sezon siatkarek 2014/15

1
Dnia 29 X 2014r reprezentacja naszego liceum w piłce siatkowej dziewcząt dostała zaproszenie na Turniej o Puchar Dyrektora II LO w Białymstoku, organizowany z okazji święta szkoły. W zawodach oprócz gospodarzy i naszej reprezentacji, wystąpiły siatkarki z IV i VI LO w Białymstoku. Pierwszy mecz rozegraliśmy z IV LO. Nasz nowy, odmłodzony zespół nie był w stanie nawiązać gry z przeciwnikiem, mimo iż dziewczęta dawały z siebie wszystko. Ostatecznie przegrały 2:0. Po burzliwych naradach i rozmowach z trenerem, duch walki nadal był z nimi i na mecz z II LO dziewczęta wyszły na boisko z uśmiechem i pozytywnym nastawieniem. Niestety szczęście i tym razem im nie sprzyjało, mimo walki o każdą piłkę, przegrały 2:0. Ostatecznie nasz zespół zajął 4 miejsce, a statuetkę najlepszego zawodnika otrzymała Anita Myśliwiec, która w roli rozgrywającej spisała się znakomicie i została doceniona przez całą drużynę III LO jak i również trenera Adama Aronowicza. Mimo iż dziewczęta nie rozpoczęły dobrze tego sezonu, nie straciły woli walki i z uporem trenowały na treningach. Dnia 6 XI 2014 rozpoczęliśmy rozgrywki Licealiady Województwa Podlaskiego w siatkówce dziewcząt. Pierwszy mecz, rozegraliśmy z I LO Łapy. Dziewczęta zaczęły mocno i dzięki niesamowitym serwom Urszuli Wasiluk już na początku objęliśmy prowadzenie. Bardzo dobra gra w obronie naszej libero Darii Drewnowskiej i przyjmującej Natalii Żaworonek dała nam wygraną w 1 secie. 2 set rozpoczęłyśmy również dobrze nie spoczywając na laurach. Dzięki znakomitemu rozegraniu Anity Myśliwiec, nasze skrzydłowe Karolina Pietruk i Weronika Sieńko mogły wykazać się w znakomitych atakach. Warto też pochwalić Karolinę Gładkowską, która bardzo dobrze spisała się w roli środkowej. Całe spotkanie dziewczęta wygrały 2:0. Po tym meczu, uśmiech nie schodził im z twarzy, a wygrana dodała otuchy i pewności siebie.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach.
Oto pełny skład reprezentacji III LO w piłce siatkowej: czytaj więcej…

12 lis 2014 Uczennice naszej szkoły Mistrzyniami Świata

11
Formacja Kadryl Białystok wraca z wielkim sukcesem, a wśród reprezentantów dwie uczennice naszej szkoły: Agata Kaczyńska z klasy I C i Ewa Borowik z klasy III A. Tancerze zostali Mistrzami Świata Federacji Tańca Artystycznego. Zawody odbyły się w Libercu w Czechach. Ponad 4000 tancerzy z całego świata. W kategorii formacji standardowych Polacy byli najlepsi. Wspaniały pokaz i owacje na stojąco, a na koniec Mazurek Dąbrowskiego. Mamy złoto!!! Jeszcze nie opadły emocje po zwycięstwie, a drużyna już podróżowała na kolejne Mistrzostwa, tym razem Federacji Tańca Sportowego, które odbyły się w Braunschweig w Niemczech. Tam najsilniejsze sportowe zespoły świata. W pełnej hali, przy prawie 5.000 publiczności nasz młody zespół mierzył się z najlepszymi. Do 12 zespołowego półfinału zespół z Białegostoku awansował na 6 miejscu. Po półfinale Formacja Kadryl nie utrzymała swojej pozycji i nie awansowała do ścisłej 6, kończąc zawody na 10 miejscu. Mimo wszystko to największy sukces tańca towarzyskiego na Podlasiu. W planie Puchar Europy w Ostrawie, Puchar Dunaju, zawody w Austrii, Holandii i Wielkiej Brytanii.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wioletta Właszczuk czytaj więcej…

11 lis 2014 Licealiada Miasta Białegostoku w szachach – 2014

1Skład reprezentacji dziewcząt: Marzena Szeremeta, Patrycja Dziadel, Katarzyna Kwiatkowska, Gabriela Burakowska

24 października 2014 odbyła się Licealiada Miasta Białegostoku w szachach w Zespole Szkół Integracyjnych Nr 1 przy ulicy Łagodnej 10.
Nasza reprezentacja żeńska zajęła II miejsce, a reprezentacja męska III miejsce. Obie drużyny awansowały do finału, który odbędzie się już w listopadzie.
Skład reprezentacji dziewcząt: Marzena Szeremeta (I h), Patrycja Dziadel (I h), Katarzyna Kwiatkowska, Gabriela Burakowska. Opiekunem reprezentacji III LO jest mg Krzysztof Modzelewski.
Chłopcom i dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. czytaj więcej…