Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
24 sty 2014 Stypendia Marszałka Województwa Podlaskiego uczniom uzdolnionym artystycznie
Zuzanna Siemieniako, ucz. kl. II d z Jarosławem Zygmuntem Dworzańskim Marszałkiem Województwa Podlaskiego

Zuzanna Siemieniako, ucz. kl. II d z Jarosławem Zygmuntem Dworzańskim Marszałkiem Województwa Podlaskiego

23 stycznia 2014 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku już po raz dziewiąty odbyła się gala wręczenia stypendiów Marszałka Województwa Podlaskiego uczniom uzdolnionym artystycznie.
W roku 2013 złożono 170 wniosków o stypendia. Wnioski opiniowała siedmioosobowa komisja. Komisja brała pod uwagę zasięg całego terytorium województwa, różnorodność talentów, rozpiętość wiekową, warunki rozwoju talentu. Na podstawie opinii komisji (ekspertów w dziedzinie edukacji kulturalnej z naszego województwa) – Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał 60 uczniom uzdolnionym artystycznie stypendium w wysokości po 250 zł miesięcznie każde, na 2014 rok.
Wśród stypendystów znalazły się dwie uczennice naszej szkoły:
Karolina Jakubowska, ucz. kl. III e,
Zuzanna Siemieniako, ucz. kl. II d.
Podczas gali odbyła się także prezentacja talentów stypendystów, poczynając od demonstracji obrazów, poprzez śpiew i recytację, na tańcu kończąc. czytaj więcej…

06 gru 2013 Projekt „Wsparcie stypendialne dla uzdolnionych uczniów 2013-2014”

1
4 grudnia 2013 r. w Auli Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku odbyła się organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego Gala Stypendialna. Już po raz szósty Marszałek Województwa Podlaskiego, dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego, uhonorował najlepszych uczniów z Województwa Podlaskiego. Projekt ten ma na celu wsparcie szczególnie uzdolnionej młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczących się na terenie województwa podlaskiego, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, a odnoszących sukcesy w zakresie nauk preferowanych: matematyczno – przyrodniczych i zawodowo-technicznych oraz mieszkających na obszarach wiejskich. Stypendia finansowane są w 85% ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w 12,6% z budżetu państwa i w 2,4% z budżetu województwa podlaskiego.
230 najzdolniejszych uczniów naszego regionu w towarzystwie swoich nauczycieli, rodziców i przyjaciół odebrało specjalne dyplomy podczas uroczystej gali w Auli Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku.
Uczniowie III LO, którzy otrzymali stypendia: Paulina Grodzka, Piotr Raczkowski z kl. III g i Justyna Czarnowicz - absolwentka. czytaj więcej…

25 lis 2013 Stypendia Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej 2013

Marek Twarowski i Aleksandra Wróblewska, ucz. kl. III g

Marek Twarowski i Aleksandra Wróblewska, ucz. kl. III g


22 listopada 2013 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej.
Uroczystość prowadzili uczniowie klasy III g – Aleksandra Wróblewska i Marek Twarowski.
Na początku głos zabrał Podlaski Kurator Oświaty Pan Jerzy Kiszkiel, następnie Wicewojewoda Podlaski Pan Wojciech Dzierzgowski.
W roku szkolnym 2013/2014 w województwie podlaskim stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymało 127 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły Maria Perzyna, ucz. klasy III d. Klasę drugą ukończyła z najwyższą średnią ocen w szkole – 5.83.
Dodatkowo wręczone też zostały stypendia przyznawane przez Ministra Edukacji Narodowej. Otrzymało je 17 uczniów z naszego województwa. To ci, którzy na koncie mają sukcesy w różnych konkursach i olimpiadach.
Orkiestra Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku pod dyrekcją Kazimierza Dąbrowskiego wykonała utwory Miłosza Bembinowa „Drei Objekte In. B” na instrumenty dęte i orkiestrę oraz Ludwiga van Beethovena uwerturę koncertową „Coriolan”, op. 62. czytaj więcej…

14 lis 2013 Akademia z okazji 95. rocznicy Odzyskania Niepodległości – 12.11.2013 r.

1
12 listopada 2013 roku odbyła się uroczysta akademia poświęcona 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczną przygotował pan Dariusz Rykaczewski oraz uczniowie kl. II i: Emilia Bielecka, Barbara Bukrym, Dariusz Chrzanowski, Michał Ejsmont, Andrzej Kossuth, Sylwia Lengiewicz, Agnieszka Ruczaj, Piotr Wądołkowski, Małgorzata Zdzitowiecka oraz ucz. kl. II g Karol Jaroszewicz. Uroczystość prowadzili: Aleksandra Wróblewska i Marek Twarowski, ucz. kl. III g.
Podczas uroczystości przedstawieni zostali uczniowie, którzy otrzymali różnorodne stypendia: czytaj więcej…

04 wrz 2013 Stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku 2013
Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski wręcza akty stypendialne uczniom III LO

Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski wręcza akty stypendialne uczniom III LO

3 września 2013 r., w ramach uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego 2013/2014, w Auli Magna Pałacu Branickich wręczono akty przyznające stypendia za wyniki i osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2012/2013, akty przyznające stypendia artystyczne oraz stypendia za innowacyjną myśl techniczną. Wśród stypendystów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. Justyna Czarnowicz – absolwentka, Paweł Kaczmarski, Piotr Franciszek Raczkowski i Adam Kacper Rzeńca – otrzymali stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku za wyniki i osiągnięcia w nauce. Zuzanna Siemieniako, Zuzanna Maria Kozerska, Dawid Czaczkowski, Alicja Leyla Revol, Dawid Sieńko, Weronika Żochowska, Paulina Pruszyńska i Małgorzata Zdzitowiecka zostali stypendystami Prezydenta Miasta Białegostoku w dziedzinie twórczości artystycznej. Stypendium za innowacyjną myśl techniczną otrzymali: Paweł Bajgus, Dariusz Patryk Wróblewski, Bartosz Łukowicz, Maciej Szczerba, Michał Goworko, Piotr Arciuch, Rafał Niewiński, Jakub Czarniecki. czytaj więcej…

23 lip 2013 Stypendium za innowacyjną myśl techniczną 2012/2013 – ośmiu laureatów z III LO!

Wśród 35 laureatów stypendium za innowacyjną myśl techniczną dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów za rok szkolny 2012/2013 znalazło się ośmiu uczniów III LO. Gratulujemy wspaniałych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów! A oto uhonorowani wysokimi stypendiami uczniowie naszej szkoły:
Paweł Bajgus, Dariusz Patryk Wróblewski, Bartosz Łukowicz, Maciej Szczerba, Michał Goworko, Piotr Arciuch, Rafał Niewiński, Jakub Czarniecki.

30 cze 2013 Wiceprezydent Miasta Białystok wręcza wyróżnienia
uczniom III LO – 27.06.2013

„Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać”./Cyceron/

27 czerwca 2013r. w Galerii im. Sleńdzińskich odbyło się wręczenie dyplomów laureatom olimpiad i turniejów. Z rąk Wiceprezydenta Miasta Białystok Adama Polińskiego wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie naszej szkoły: Olga Mazuruk z kl. IIi oraz Nina Wawrzeniuk z kl. IIc – laureatki XIX Olimpiady Języka Białoruskiego.
Jan Koptielow z kl. IIi – laureat XLIV Olimpiady Języka Rosyjskiego
oraz najliczniejsza grupa laureatów VI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu geografia z elementami geologii: Adam Kacper Rzeńca z kl. Ic, Piotr Franciszek Raczkowski z kl. IIg, Justyna Czarnowicz z kl. IIIc
GRATULUJEMY LAUREATOM I ŻYCZYMY, ABY NADAL TAK EFEKTOWNIE ROZWIJALI SWOJE ZDOLNOŚCI. czytaj więcej…

25 cze 2013 Sukcesy Pawła Kaczmarskiego

Paweł Kaczmarski z Ia

Paweł Kaczmarski z Ia


Uczeń klasy 1a III LO Paweł Kaczmarski, tegoroczny finalista XXXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej, w czerwcu 2013 r. zajął również XXIX miejsce w klasyfikacji ogólnej, a trzecie w trzech kategoriach tj. „Eksponat”, „Oprowadzanie po Warszawie” oraz „Losy mojej rodziny w latach 1887-1922″ w etapie centralnym VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.

29 kwi 2013 XIX Olimpiada Języka Białoruskiego 2013

25 kwietnia 2013 roku w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie XIX Olimpiady Języka Białoruskiego, wręczenie nagród i dyplomów. Nina Wawrzeniuk z kl. II c i Olga Mazuruk z kl. II i uzyskały tytuł laureata, natomiast Igor Korniluk z kl. II c otrzymał tytuł finalisty (opiekun: Joanna Wasiluk)

24 kwi 2013 Sukces naszych uczniów na XLIV Olimpiadzie Języka Rosyjskiego.

W dn.19.04-21.04.2013r. odbyły się eliminacje centralne Olimpiady Języka Rosyjskiego. Jan Koptielow z kl.II i zdobył tytuł laureata, Agata Popielnicka z kl.I f – zdobyła tytuł finalisty.
Uczniowie mają już zapewnione 100% na maturze z języka obcego nowożytnego. Gratulujemy! (Opiekun: p. Anna Awier) czytaj więcej…