Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
10 mar 2015 Grosik do grosika – uratuj życie Adika

g3
W dniu 4 marca 2015 r. na terenie naszej szkoły odbyła się charytatywna zbiórka na rzecz Adriana -”Groszomania”. W ten sposób mieliśmy okazję włączyć się do ogólnopolskiej akcji Komitetu Społecznego Łatwo Pomagać (na terenie kraju akcja zakończy się 14 marca). Jak już informowaliśmy Adrian choruje na AT/RT (guz mózgu) i potrzebuje bardzo kosztownej terapii protonowej.
Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, a darczyńcy oprócz tytułowych „grosików” wrzucali również monety o wyższej wartości. Łącznie udało się zebrać 270 złotych. To kropla w morzu potrzeb, a jakże dużo. Zbiórkę przeprowadzały uczennice klasy 2b: Kinga Dubrawska (inicjatorka akcji), Katarzyna Czeczot i Ewelina Rydzewska. Koordynatorem zbiórki była pani Maryla Boćkowska. Za wszelkie okazane wsparcie serdecznie dziękujemy.
Zespół do działań charytatywnych „Trójka pomaga” czytaj więcej…

27 lut 2015 „GROSZOMANIA – Grosik do grosika – uratuj życie Adika!”

goszomania
W dniu 4 marca 2015 r. w godzinach 10.00-13.00 odbędzie się zbiórka monet o nominałach 1,2,5 gr na rzecz Adriana. Celem akcji jest uzbieranie funduszy na bardzo kosztowną terapię protonową, która pomoże w walce z chorobą Adriana -guzem mózgu (AT/RT). Leczenie daje większe prawdopodobieństwo szybkiego powrotu do zdrowia, dzięki czemu Adik będzie mógł powrócić do normalnego życia. Zbiórkę przeprowadzą uczennice klasy 2b: Kinga Dubrawska (inicjatorka akcji) Katarzyna Czeczot, Ewelina Rydzewska. Koordynatorem zbiórki jest pani Maryla Boćkowska. Prosimy o życzliwość i dziękujemy za każdy gest dobrej woli. Więcej informacji o akcji na stronie: http://www.facebook.com/events/1532592323669731
Zespół do działań charytatywnych „Trójka pomaga”

18 gru 2014 Kwesta PCK Gwiazdka Czerwonokrzyska 2014

W dniu 9 grudnia na terenie naszej szkoły zorganizowano kwestę PCK Gwiazdka Czerwonokrzyska.W kweście PCK uczestniczyli uczniowie klasy III i Konrad Kruszyłowicz i Piotr Wądołkowski i zebrali 406,40 zł wśród uczniów naszego liceum.Pozyskane środki zostały przeznaczone na zakup paczek świątecznych dla najuboższych dzieci oraz podopiecznych PCK w Białymstoku. Wszystkim darczyńcom dziękujemy i liczymy na dalsze wsparcia podopiecznych PCK. T
RÓJKA POMAGA

17 gru 2014 ZBIÓRKA DLA BURKA!

102_8923 Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas wielkimi krokami. Ten okres spędzamy w towarzystwie naszych najbliższych przy zapachu piernika. Mimo tego, że za oknem nie widać prószącego śniegu, to temperatura spada poniżej 0 stopni. My, klasa I F chcieliśmy szczególnie zadbać w tym niezwykłym okresie o milusińskich, którzy zostali porzuceni i nie posiadają własnego kąta. Zorganizowaliśmy w naszej klasie zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy na rzecz Schroniska w Białymstoku na ul. Dolistowskiej. Zebraliśmy 25 kg suchej karmy, koce, które pozwolą się im skryć w chłodne dni oraz inne przysmaki. Następnie odwiedziliśmy małych podopiecznych Schroniska i spędziliśmy z nimi czas na zabawie. Mogliśmy choć w tak niewielkim stopniu ofiarować naszą pomoc, czas, a przede wszystkim okazać serce naszym najmniejszym, futrzanym braciom w potrzebie. Koordynator zbiórki: prof. Maryla Boćkowska-wychowawca klasy Laura Maksimowicz, Karolina Bogdan I F Zespół do działań charytatywnych „Trójka pomaga” czytaj więcej…

08 gru 2014 Gwiazdka Czerwonokrzyska – akcja Oddziału Rejonowego PCK

Oddział Rejonowy PCK organizuje w naszej szkole akcję Gwiazdka Czerwonokrzyska. Zbiórka odbędzie się na terenie Szkoły 9 grudnia a środki zebrane podczas kwesty zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla najuboższych dzieci oraz podopiecznych Punktu Opieki PCK oraz na kontynuowanie dofinansowania do obiadów dla najuboższych dzieci z Białegostoku. Liczymy na pomoc naszej młodzieży i dziękujemy za finansowe wsparcie.
Trójka Pomaga

02 gru 2014 Szlachetna Paczka 2014

banner
Od kilku lat III LO uczestniczy w ogólnopolskim projekcie łączącym tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców oraz dobroczyńców. Projektem tym jest Szlachetna Paczka, która ma celu w wyjątkowy sposób inspirować ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania Bohaterem.
W tym roku ponownie podjęliśmy wyzwanie! czytaj więcej…

04 wrz 2014 PCK orgaznizuje akcję: „Wyprawka dla Żaka”

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Białymstoku organizuje ogólnopolską akcję pod hasłem „Wyprawka dla Żaka”. W związku z tym na terenie naszej szkoły została przeprowadzona zbiórka pieniężna w dniach 9 i 10 września 2014. Zebrane środki zastaną przeznaczone na zakup artykułów szkolnych oraz na dofinansowanie do obiadów dla najuboższych dzieci z Białegostoku. Wszystkim darczyńcom dziękujemy.
Trójka pomaga

02 cze 2014 SERCE OLI

1
28 maja 2014r. na terenie III Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego została zorganizowana akcja charytatywna, której celem była zbiórka pieniędzy na zabieg operacyjny 5-miesięcznej Aleksandry. Przysmaki tym razem przygotowali nauczyciele i uczniowie. Nazwy ciast sugerowały nazwisko profesora lub przedmiot który wykłada.
Oto menu „słodkiej trzynastki” (w kolejności alfabetycznej): czytaj więcej…

28 kwi 2014 Proszę! Pomóżcie mojej córeczce Oli

1

Zgłosiła się do naszej szkoły pani Joanna Gołaszewska z prośbą o wsparcie finansowe dla swojej córeczki Aleksandry.
Ola urodziła się z połową serduszka. By móc cieszyć się życiem, jej serduszko potrzebuje kilku skomplikowanych operacji. Obecnie oczekuje na drugi zabieg operacyjny, którego przewidywany koszt szacowany jest na 37 500 EURO.
Dlatego też postanowiliśmy pomóc dziewczynce. Na terenie naszej szkoły będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy. O szczegółach poinformujemy wkrótce, ale już dziś prosimy wszystkich chętnych, którzy chcą włączyć się do akcji, o kontakt z panią Marylą Boćkowską i panią Beatą Gołub.
Uczniowie! Zainteresujcie akcją swoich rodziców, znajomych. Może wśród nich znajdą się indywidualni sponsorzy.
Oli można pomóc dokonując wpłaty na rachunek Fundacji Cor Infantis z dopiskiem „Aleksandra Gołaszewska”
86 1600 1101 0003 0502 1175 2150
Liczymy, że wśród nas zjadą się ludzie wrażliwi, otwarci na pomoc potrzebującej Oli.
Kochani! Już wielokrotnie udowodniliście, że potraficie pomagać. Dzięki Waszej ofiarności pomogliśmy między innymi Frankowi choremu na mukowiscydozę, czy też Jakubowi z porażeniem mózgowym.
RATUJMY SERCE OLEŃKI!
Zespół do działań charytatywnych „Trójka pomaga” czytaj więcej…

25 mar 2014 Magia kwiatów dla Kubusia
„Magia kwiatów 2014”

„Magia kwiatów 2014”

Na terenie naszej szkoły prowadzona jest sprzedaż pocztówek „Magia kwiatów 2014”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego dla Kubusia, który w 2004 roku urodził się z wadą rozwojową mózgu w postaci przedmózgowia jednokomorowego i dużych zaburzeń napięcia mięśniowego. Dziecko wymaga stałej opieki lekarskiej i terapii. Kubuś został zakwalifikowany na turnus rehabilitacyjny do Bydgoszczy. Koszt pobytu na turnusie wynosi 5600 zł. Sytuacja materialna rodziny nie pozwala na samodzielne sfinansowanie leczenia i rehabilitację dziecka.
Prosimy uczniów naszej szkoły o włączenie się w zbiórkę pieniędzy.
Wystarczy przyjść do sali 129, wybrać pocztówkę z najpiękniejszymi kwiatami i zapłacić 1 zł.
Czekamy na każdy dar serca.
Sprzedaż pocztówek prowadzona jest do 16 kwietnia 2014.
Nie czekaj, kup już dziś pocztówkę i pomóż Kubusiowi.
Koordynatorem akcji jest p. Maryla Boćkowska i p. Beata Gołub.
Zespół do działań charytatywnych „Trójka pomaga” czytaj więcej…