Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
19 gru 2014 Jasełka 2014 w III LO

pierwsze czytaj więcej…

20 gru 2013 Wigilia pracowników szkoły

19 grudnia 2013 r. o godz. 15.00 odbyła się wigilia pracowników III LO.

Fotorelacja:
IMG_0016 czytaj więcej…

20 gru 2013 Spotkanie z kolędą w III LO

1
W dniach 19 i 20 grudnia 2013r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z kolędą. Dyrekcja, zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy, emerytowani nauczyciele spotkali się przy wigilijnym stole.

Fotorelacja: czytaj więcej…

21 gru 2012 WIECZORNICA BOŻONARODZENIOWA 2012


WIECZORNICA BOŻONARODZENIOWA przygotowana przez młodzież pod kierunkiem Pani Beaty Gołub odbyła się 20 grudnia 2012r. Uzdolniona muzycznie młodzież naszej szkoły wykonała  wiele utworów o tematyce świątecznej przeplatanych wierszami, życzeniami najpierw dla swoich kolegów i koleżanek na długiej przerwie,  a następnie o godzinie 15.30 na spotkaniu opłatkowym dla zaproszonych  gości, nauczycieli  i innych pracowników naszej szkoły. Młodzież zaśpiewała i zagrała kolędy tradycyjne jak  i te mniej znane, na przykład pastorałkę „ Skrzypi wóz”, „Maleńką Miłość” z repertuaru Eleni  czy „Ucieczkę do Egiptu” z musicalu „Metro” oraz „Złotą Jerozolimę” z repertuaru „Skaldów”. Bogactwo instrumentów muzycznych oraz piękne głosy naszej młodzieży, wszystko to przyczyniło się do tego, iż była to swoista „uczta dla ducha i ucha”. Wykonanie utworów było naprawdę na wysokim poziomie, bo młodzież nie starała się śpiewać jedynie poprawnie. Nasi uczniowie śpiewali „sercem”.  Piękna i oryginalności dodały kolędy prawosławne wykonane przez młodzież tego wyznania uczącą się w naszej szkole. Poza tym mądre życzenia zaproszonych gości, kapłanów, rodziców, Pani Dyrektor, wszystko to wprowadziło nas w zadumę nad tamtą nocą narodzin Boga,  ale też przypomniało nam, iż Bóg ciągle pragnie rodzić się w nas i chce nam ofiarować  miłość, pokój, dobro,  że najważniejszy jest człowiek, więź,  jednoczenie się.
Organizatorzy: Beata Gołub, Dorota Borsuk, ks. Adam Kozikowski, Sylwester Klebus. Za nagłośnienie odpowiedzialni byli: Patryk Czerech i Łukasz Honczar (opiekun: Wojciech Panasewicz). czytaj więcej…

23 gru 2011 Wigilia 2011 w III LO

czytaj więcej…

11 sty 2010 Wigilia Rady Pedagogicznej i Pracowników III Liceum Ogólnokształcącego

21 grudnia 2009r odbyła się Wigilia Rady Pedagogicznej i Pracowników III Liceum Ogólnokształcącego uświetniona występami wokalnymi młodzieży 3LO. Swoją obecnością spotkanie opłatkowe zaszczycili: Dziekan Bazyliki Katedralnej ks. prałat Henryk Żukowski, ks. prałat Antoni Lićwinko, były Dyrektor Szkoły Antoni Adamski oraz niezawodny Przyjaciel Szkoły, fundator Nagrody Dobrego Polaka pan Jan Żądło z małżonką Alicją. czytaj więcej…

29 gru 2008 Wigilia w naszej szkole – grudzień 2008r.

W ostatnim tygodniu nauki w grudniu 2008r., w naszej szkole odbyły się wigilie klasowe a także wspólna wigilia uczniów z nauczycielami i całym personelem szkoły.
czytaj więcej…

22 gru 2007 Wigilia w naszej szkole

We czwartek (20 grudnia) i piątek (21 grudnia) mieliśmy okazję uczestniczyć we wspaniałym koncercie. DZIĘKUJEMY!
czytaj więcej…