Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
30 mar 2015 ŚWIĘTA TUŻ TUŻ……

102_8992
Uczniowie Szkolnego Koła Caritas wraz z wolontariuszami ŚDM zorganizowali kiermasz świąteczny. Można było podziwiać wspaniałe zdobione pisanki, zapisać się do wolontariatu oraz wspomóc akcję Bilet dla Brata z okazji nadchodzących Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.
Dziękujemy serdecznie wszystkim ofiarodawcom a szczególnie Pani Pieciul, która kolejny już rok dostarcza nam na kiermasz szydełkowe ozdoby.
Życzymy wszystkim BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT.
Szkolne Koło Caritas

19 gru 2014 Akcja Medyczny Reniferek

1
Samorząd Studentów UMB zwrócił się z prośbą do pani A.S iemienkowicz i M. Boćkowskiej z prośbą o przeprowadzenie na terenie 3 LO akcji Medyczny Reniferek. Uczniowie klas IIg,If,IIIb,IIe,IIIi przekazali studentkom UMB K. Borowik i M. Andrace zebrane rzeczy m.in pampersy, chusteczki higieniczne, kremy nawilżające, środki higieny dla noworodków. Zebrane rzeczy trafią dla potrzebujących dzieci z oddziałów DSK w Białymstoku. Wszystkim darczyńcom dziękujemy Anna Siemienkowicz i Maryla Boćkowska.
Anna Siemienkowicz i Maryla Boćkowska czytaj więcej…

19 gru 2014 Szlachetna Paczka jeszcze raz

Hasło tegorocznej edycji projektu Szlachetna Paczka brzmiało: Jeden za wszystkich wszyscy za jednego. Uczniowie klasy IIe wraz z wychowawcą stworzyli paczkę zawierającą wszystkie wymienione przez rodzinę potrzebne rzeczy m.in żywność, obuwie, środki czystości, akcesoria szkolne. Dzieci z tej rodziny otrzymały toster zakupiony przez wychowawcę oraz gry: Battlefield 3, FIFA 13 oraz Sniper Ghost Warrior zakupione przez ucznia Jarosława Stankiewicza. 13 grudnia uczniowie Jarek Stankiewicz oraz Michał Szczesiul z wychowawcą przekazali Szlachetną Paczkę dla wybranej rodziny Koordynatorowi pani Sylwi. Uczniowie podobnie jak w roku ubiegłym dołączyli do ludzi dobrej woli. Udział w projekcie to cenne doświadczenie dla młodych ludzi. Mamy nadzieję, że dzięki tej paczce rodzina ma szansę na zmianę a my spełniliśmy choć w części jej marzenia. Darczyńcy klasa II e wraz z wychowawcą Anną Siemienkowicz.
Anna Siemienkowicz

18 gru 2014 Kwesta PCK Gwiazdka Czerwonokrzyska 2014

W dniu 9 grudnia na terenie naszej szkoły zorganizowano kwestę PCK Gwiazdka Czerwonokrzyska.W kweście PCK uczestniczyli uczniowie klasy III i Konrad Kruszyłowicz i Piotr Wądołkowski i zebrali 406,40 zł wśród uczniów naszego liceum.Pozyskane środki zostały przeznaczone na zakup paczek świątecznych dla najuboższych dzieci oraz podopiecznych PCK w Białymstoku. Wszystkim darczyńcom dziękujemy i liczymy na dalsze wsparcia podopiecznych PCK. T
RÓJKA POMAGA

17 gru 2014 Szlachetna Paczka 2014

paczka1
„Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” tak brzmiało hasło tegorocznej edycji projektu Szlachetna Paczka. Jak co roku nasza szkoła również podjęła wyzwanie. Uczniowie klas Ic, Ih, IIc i IIh wraz z wychowawcami zebrali łącznie prawie 2000 zł. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na realizację marzeń oraz potrzeb wybranej wcześniej rodziny. Dzięki współpracy uczniów oraz nauczycieli udało się stworzyć paczkę zawierającą wszystkie wymienione przez rodzinę potrzeby. Były tam między innymi żywność, odzież, obuwie, środki czystości oraz akcesoria szkolne.
Dnia 13 grudnia 2014 r. rozpoczął się finał Szlachetnej Paczki. Można nawet powiedzieć, że w rejonie Antoniuk to właśnie nasi uczniowie ten finał rozpoczęli! Byliśmy pierwszymi darczyńcami, którzy przekazali paczkę rodzinie. Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze wzajemnej otwartości i pełni zrozumienia człowieka dla człowieka. Nie zabrakło również łez szczęścia.
Główną motywacją dołączania ludzi do Szlachetnej Paczki jest chęć pomocy drugiemu człowiekowi – nam się to udało. Warto pamiętać, że udział w projekcie jest bardzo cennym doświadczeniem zmieniającym życie – w kontekście własnej zmiany i wpływu na zmianę drugiego człowieka. Wierzymy, że dzięki tej paczce rodzina ma szansę na zmianę.
Monika Żyłowska (koordynator rodziny)
Małgorzata Schroeder
Kinga Truszkowska kl. II c
czytaj więcej…

17 gru 2014 Akcja charytatywna na rzecz Hospicjum Opatrzności Bożej

Dnia 13 grudnia uczniowie klasy III i Michał Ejsmont i Sylwia Lengiewicz odwiedzili i przekazali w imieniu III LO 400 zł na ręce Pana Borowskiego – dyrektora placówki. Młodzież została zaproszona na spotkanie z podopiecznymi w styczniu.
Beata Gołub

17 gru 2014 Święta tuż tuż…….

Caritas Archidiecezji Białystok wspólnie ze Szkolnym Kołem Caritas przygotował dwie paczki spożywcze wraz z datkiem 200 zł rodzinom potrzebującym materialnego wsparcia. Pozostała kwota 136 zł przekazana została klasie III b, która w styczniu odwiedzi dzieci z Domu Dziecka na ul.11 Listopada. Wszystkim ofiarodawców a szczególnie rodzinie naszego ucznia Pawła Pieciula składamy życzenia wielu Łask Bożych od Jezusa Narodzonego.
Beat Gołub

05 gru 2014 Międzynarodowy Dzień Wolontariatu – 5 grudnia 2014 r.

0

Z tej okazji przedstawiciele uczniów naszego liceum pod opieką p. Heleny Maksiewicz uczestniczyli w spotkaniu wolontariuszy Caritas i Eleos w VI LO w Białymstoku. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Kukawska, Anna Okrasińska, Kacper Pilisiewicz (Ig) oraz Sylwia Godlewska i Anna Krysiewicz (IIIg).
Była to okazja do lepszego zgłębienia zagadnień pracy wolontaryjnej oraz podzielenia się w gronie rówieśników swoimi doświadczeniami w pomaganiu potrzebującym. Mieliśmy możliwość spotkania wolontariuszy z Grecji, Włoch, Turcji i wysłuchać co mają do powiedzenia o sobie i pomaganiu innym.
Panowała radosna i rodzinna atmosfera, natomiast na zakończenie wszyscy mogli porozmawiać z delegacjami z innych szkół podczas słodkiego poczęstunku przy kawie i herbacie. czytaj więcej…

04 gru 2014 Wspieramy Hospicjum w Białymstoku

W dniu 21 listopada 2014 roku społeczność szkolna postanowiła wspomóc HOSPICJUM OPATRZNOŚCI BOŻEJ W BIAŁYMSTOKU. Uzyskano kwotę 190,82 zł. Kwota zostanie przekazana podczas najbliższej wizyty młodzieży III LO w placówce w której uczestniczyć będzie w wykładach poświęconych pracy wolontaryjnej.
25 listopada 2014r. zorganizowano kiermasz z którego uzyskano kwotę 203 zł. Zebrana kwota wzrosła tym samym do: 393,82 zł. i zostanie przekazana do Hospicjum Opatrzności Bożej w Białymstoku.
Szkolne Koło Caritas

26 lis 2014 Wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku

1
19 listopada 2014r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej przy ul. Świerkowej z przygotowaną częścią artystyczną, poświęconą Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wystąpili: Gabriela Panasiuk (1 f), Jakub Borys(2 a), Mateusz Ładny (2 a), Dawid Charkiewicz (2 a), Barbara Skrzypko (2 f), Karol Czarnowicz (3 a), Maksymilian Michalski (3 a), Karolina Sętorek (3 h. Spotkanie przygotowały p. Joanna Radziwońska i p. Małgorzata Tomaszewska. Zaprezentowany program sprawił mieszkańcom wiele radości , wzruszeń i zachęcił do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Spotkanie zakończyło się rozmowami przy herbacie i słodkościach.
Joanna Radziwońska, Małgorzata Tomaszewska czytaj więcej…